Užitočné rady pre život

Vyber si svoju radu pre život

  Vzťah a lásku si zamieňame s vášňou
  Existujú pocity, ktoré na prvý pohľad môžu pripomínať lásku, ale na to, aby šlo o skutočnú lásku, sú príliš povrchné. Skutočná láska si vyžaduje čas a nevznikne za jednu noc. Tu sú tri veci, ktoré si ľudia často pletú s láskou.
  Žiadostivosť
  Žiadostivosť je pocit, ktorý je často mylne považovaný za lásku na prvý pohľad. Žiadostivosť je intenzívna a náhla príťažlivosť k niekomu, koho sotva poznáte. S láskou si ho zamieňate preto, že vzniká silná príťažlivosť.
  Žiadostivosť môžete pociťovať ako lásku, pretože vyvoláva silné pocity príťažlivosti, ktoré vás pohlcujú. Ľudia, ktorí podľahnú žiadostivosti, nemôžu odolať fyzickej príťažlivosti a nevedia dať od seba ruky preč.
  Posadnutosť
  Posadnutosť je často mylne považovaná za lásku, pretože ľudia si racionalizujú šialené pocity, ktoré majú. Domnievajú sa, že keď na druhého nemôžu prestať myslieť, musí to byť láska. Posadnutosť sa podobá žiadostivosti, ale je oveľa viac zavádzajúca a deštruktívna. Kým túžba je často pominuteľná a bledne ako sa dvaja lepšie spoznávajú, posadnutosť neprestáva.
  Čím viac času a úsilia investujete do nezdravej posadnutosti, o to intenzívnejšia posadnutosť bude. Ľudia, ktorí cítia posadnutosť druhou osobou, nedokážu myslieť na nič iné a často stratia kontakt s tým, kto vlastne sú. Táto strata individuality vytvára začarovaný kruh správania sa, kde sa posadnutý človek stáva viac a viac závislý od druhého, aby si posilnil vlastné sebavedomie.
  Aj nešťastná láska, neopätovaná láska, sa môže zmeniť na ohromujúcu posadnutosť. Keď jeden človek verí, že je vo vzťahu, ktorý v skutočnosti neexistuje, alebo ak jeden investuje viac než druhý, vznikli základy pre posadnutosť.
  Skutočná láska je povzbudzujúca a pomáha ľuďom rásť, posadnutosť vysiľuje. Ak máte pocit, že ste stratili sami seba, ak sa vždy snažíte potešiť svojho partnera, bez toho aby to aj on robil pre vás, ak zistíte, že robíte všetky svoje rozhodnutia na základe pocitov a potrieb druhej osoby, pravdepodobne prežívate posadnutosť
  Náhrada
  Náhrada je typ vzťahu, ktorý začínate veľmi skoro po tom, ako predchádzajúci vzťah skončil. Náhrada je len zriedka založená na láske, ale je to reálny spôsob, ako zmierniť osamelosť ľudí, keď im skončil vzťah.
  Náhradu môžeme pociťovať ako lásku z toho prostého dôvodu, že opustení ľudia chcú ďalej ľúbiť. Sú zvyknutí na bezpečie bytia v láske a viac ako čokoľvek iné chcú cítiť to bezpečie znovu. Presviedčajú sami seba, že sú ľúbia, aj keď im vlastne chýba bezpečie a pohodlie vzťahu, ktorý sa im rozpadol.
  Ak starý vzťah stále zasahuje do priebehu nového vzťahu, môže to znamenať, že nový vzťah je len náhradou. Keď má niekto vzťah ako náhradu, znamená to, že ešte nie je úplne nad svojim predchádzajúcim vzťahom.
     

  Ako mesiac pôsobí na nás ľudí

  Mesiac má na nás špecifický vplyv aj podľa znamenia zverokruhu, v ktorom sa nachádza, pretože každému znameniu je priradená určitá časť nášho organizmu. V dňoch, keď Mesiac prechádza tým ktorým znamením, by sme preto mali byť na príslušnú časť organizmu opatrnejší. Záťaž a námaha pôsobia omnoho škodlivejšie, ale všetko, čo pre zdravie korešpondujúcej časti tela vykonáme, bude pôsobiť vskutku priaznivo.

  Pribúdajúca Mesiac :Tu sa hromadí nová energia. Nárast nových prírodných a duchovných síl. Táto Mesiac privádza, plánuje, priberá, buduje, absorbuje, vdychuje, ukladá energiu, zbiera sily, vyzýva k tomu, aby sme sa šetrili a zotavovali. Všetky opatrenia na dodanie posilňujúcich látok orgánu - ktorý je znamením ovládaný - sú úspešnejšie, než pri ubúdajúcej Mesiaci. Všetko, čo človek robí pre časť tela ovládanú znamením, ktorým Mesiac práve prechádza, je účinnejšie, než v iných dňoch. S výnimkou chirurgických zákrokov.

  Ubúdajúci Mesiac: Vyplavuje potením, vydychuje, vysúša, vyzýva k aktivite a vydávaniu energie. Úspešné sú všetky opatrenia smerujúce k tomu, aby sa orgán - ktorý je znamením ovládaný - zbavil jedovatých látok a aby sa šetril. Všetko, čo časť tela ovládanú znamením - ktorým Mesiac práve prechádza - zaťažuje, alebo namáha, pôsobí škodlivejšie, než v iných dňoch.
  Chirurgické zákroky vykonávať - pokiaľ je to možné - v čase ubúdajúceho Mesiaca. Pre chirurgické zákroky platí (s výnimkou nutných a náhlych operácií): čím viac sa blíži termín k splnu, tým je menej priaznivý.

  Očistný pôst a lunárne fázy

  Kedykoľvek sa rozhodnete, že budete hladovať, musíte si byť istí, že ťažkosti, ktoré môžu byť sprievodným znakom, ste schopní zvládnuť. Ak nemáte potrebné skúsenosti, je nevyhnutné pred začiatkom pôstu poradiť sa s odborníkom. Organizmu viac ako jednorazové dlhodobejšie hladovanie prospeje pravidelné krátkodobé hladovanie napr. podľa fáz Mesiaca, sprevádzané zmenou životného režimu, vyváženou stravou, dostatkom pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu.
  Pri splne, keď Zem stojí medzi Slnkom a Mesiacom, čím je Zem vystavená ich protichodnému pôsobeniu, sa pôst alebo hladovanie začína hodinou jeho vrcholu, vo chvíli, keď začne Mesiac cúvať. Aj nov, keď sa Mesiac dostáva pred Slnko a spoločne pôsobia na Zem, je pre organizmus zaťažujúcou fázou. Naši predkovia vypozorovali, že pôst je v tomto čase účinnejší ako inokedy. Pomocou príťažlivej sily oboch nebeských telies sa telo zbavuje škodlivých látok, preto treba piť veľa tekutín. Na rozdiel od splnu, nezáleží presne na hodine, kedy s hladovkou začnete. Ak chcete byť presní, začnite 12 hodín pred jeho vrcholom a 12 hodín po ňom.

  Ak je nov súčasne vo vašom slnečnom znamení, držte pôst alebo hladovku s vnútorným dialógom - premýšľajte viac o sebe. Dorastajúci Mesiac je nádych - je to čas vhodný na doplňovanie látok, ktoré nášmu telu chýbajú. Všetky opatrenia na prísun posilňujúcich látok sú v tomto období účinnejšie. Cúvajúci Mesiac je výdych - čas, keď sa naše telo dobre očisťuje a zbavuje škodlivín. Počas novu stoja Slnko a

  Mesiac v rovnakom znamení zverokruhu. Ak ide o vaše slnečné znamenie, využite silu novu a držte pôst alebo hladovku, pričom premýšľajte o sebe, o živote, aký žijete.
  Starí Číňania v deň svojich narodenín vyhľadávali samotu, predstavovali si okamih narodenia a v duchu si premietali svoj život. Pravidelný 24- hodinový pôst alebo hladovka podľa fáz Mesiaca je najlepšou prevenciou pre zdravých a úľavou pre chorých. Pôst alebo hladovka spomaľujú starnutie a zlepšujú obranyschopnosť organizmu a látkovú výmenu.

  Časovanie aktivít podľa lunárnych fáz

  Ľudia sa odpradávna riadili aj podľa hviezd či Mesiaca (luny). Mesiac má zvláštny vplyv aj na naše zdravie. V priebehu cyklu od novu po spln ukazuje rôzne fázy a príroda, ktorej sme súčasťou, sa týmito fázami riadi.
  Pri nove sa očistite
  Keď je Mesiac pri svojom putovaní okolo Zeme medzi Zemou a Slnkom (z nášho pohľadu), je jeho privrátená strana úplne tmavá. V kalendári je označená čiernym krúžkom. V hodinách a dňoch pred novom má Mesiac na ľudí zvláštny vplyv. Telo sa najúčinnejšie zbavuje škodlivín. Sú to ideálne dni na všetko, čo treba vyčistiť.

  Vhodné: Diétny deň: pôst, odpočinok a môžete sa začať liečiť napríklad zo závislosti od alkoholu, cigariet, sladkostí...

  Nevhodné: Všetko, čo je spojené so spotrebou energie: šport, vysoká koncentrácia v práci, učení, nemali by ste ísť na skúšku. Dôležité termíny rokovaní si radšej presuňte na lepšie dni.
  Dorastajúci účinkuje dvojnásobne
  V kalendári je dorastajúci Mesiac označený ako polovičný Mesiac pozerajúci sa doľava.
  Všetko, čo v nasledujúcich 14 dňoch prijímame, nás vyživuje, posilňuje a má dvojnásobný účinok. Ale, pozor, energetické jedlá sa v tomto období skôr premenia na nadváhu než pri ubúdajúcom Mesiaci. Čím viac Mesiac dorastá, tým horšie sa hoja rany po zraneniach či operáciách.


  Vhodné: Je to obdobie vhodné na telesné cvičenia, meditácie, turistiku, organizovanie nejakej činnosti, tvorbu. Užívajte vtedy tonizujúce, povzbudzujúce esencie a prostriedky na podporu či posilnenie jednotlivých orgánov.

  Nevhodné: Lekárske zákroky: operácie či ošetrenie zubov. Nemali by ste začať s diétami a odtučňovacími kúrami.
  Bylinky zbierajte pri splne
  Spln sa na nočnej oblohe objavuje ako žiarivý kruh. V kalendároch je to biely alebo žltý krúžok. Aj niekoľko hodín pred splnom pôsobí na ľudí, zvieratá a rastliny nejaká zvláštna sila. Liečivé bylinky nazbierané v čase splnu majú silnejší účinok. Je to ideálny deň aj na pôst.

  Vhodné: Urobiť si zo splnu slávnosť, deň plný radosti, nápadov a plánov do budúcnosti.

  Nevhodné: Ťažkú prácu, ale aj takú, kde sa treba sústrediť: nemusí sa vám dariť. Neriešte vážne rodinné či pracovné spory.
  Ubúdajúci Mesiac - nepriberiete
  Zatienená strana Mesiaca z neho sprava viditeľne ukrajuje. Vtedy sa obyčajne podaria operácie, rany sa rýchlejšie hoja, a aj pri vyššom apetíte až tak nepriberiete. Čistiace zábaly tváre sú účinnejšie práve v tie dni.

  Vhodné: Využite kúru na očistu obličiek, pečene aj hrubého čreva. Pite veľa prečisťujúcich čajov, denne si masírujte telo, navštívte saunu, začnite s redukčnými či inými diétami. Pokojne navštívte zubára. Môžete oveľa viac športovať ako inokedy, budete mať dosť energie.
  Nevhodné: Veľké oslavy s množstvom jedla, ktoré zaťažuje organizmus.

  Mesiac a strihanie vlasov
  Ak chcete, aby vlasy lepšie rástli, je vhodné strihať ich počas dorastajúceho Mesiaca. Je to rovnaké, ako keď sadíme rastlinky - za dorastajúceho Mesiaca.
  Keď sa rúbu stromy na drevo, je to lepšie za ubúdajúcej Mesiaca, inak sa nám pustia do dreva chrobáky atď. a porúbané stromy budú ďalej žiť. Ide nám o to, čo zotneme, a nie o peň, ktorý zostane v zemi (korienky vlasov na hlave).
  Ak zrezávame stromy, chceme, aby ďalej dobre rástli (ako korienky vlasov na hlave), potom ich zrezávame počas dorastajúceho Mesiac. Pokiaľ ide o postavenie Mesiaca čase, keď si nechávame strihať vlasy, je dobré, aby bola v Blížencoch, Levovi, Strelcovi či Vodnárovi a nebola v Baranovi, Rakovi, Váhach či v Kozorožcovi. Toto sú informácie astrologicky správne, nehľadiac na to, či sa niekde inde píše inak. S Mesiac v Býkovi a Panne chybu neurobíte, ale Mesiac vo Váhach je bohužiaľ kontraindikáciou.

   

  Operácie: Ubúdajúci Mesiac by nemala stáť v znamení operovanej časti tela

   

  Masáž tela: vhodné vždy masírovať tú časť tela, ktorej vládne a prechádza Mesiac.

   

  Ubúdajúci Mesiac - pre zbavenie sa toxických látok.
  Pribúdajúci Mesiac - na povzbudenie a posilnenie.
  Uvoľňujúce masáže účinkujú silnejšie v dňoch zeme - Býk, Panna, Kozorožec

   

  Strihanie nechtov a depilácia: Počas dní Kozorožca.
  Zarastajúce nechty :strihať najlepšie pri dorastajúcom Mesiaci v dňoch Kozorožca, Panny alebo Býka
  Zhrubnutú kožu na pätách odstraňovať v dňoch Rýb

   

  Strihanie vlasov: pri dorastajúcom Mesiac - vlasy rýchlejšie rastú pri ubúdajúcom Mesiaci - rastú pomalšie, ale hustnú.
  Panna - farbenie, trvalá, úprava účesu,
  Lev - strihanie.
  Nevhodné - umývanie a úpravy vlasov v znamení Rýb.
  Nestrihať v znamení Rýb.

   

  Starostlivosť o zuby: Korunky a mostíky nasadzovať najlepšie počas ubúdajúceho Mesiaca.
  Trhanie zubov - vyhýbať sa znameniu Barana.
  Operácie čeľustí - vyhýbať sa znameniu Býka.
  Taktiež trhanie zubov by sa malo vykonávať počas ubúdajúcej Luny.

  Chudnutie:   Pôst počas novu. Je dobré menej jesť pred splnom a počas splnu.

  Pri ubúdajúcom Mesiaci sa dobre znižuje váha.

   

  Jednotlivé časti tela a ich ovplyvňovanie prechodom Mesiaca znameniami zverokruhu

   

  Baran ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú silu.
  Všetko, čo vykonáte v týchto dňoch pre túto oblasť, bude pôsobiť účinnejšie, pozitívnejšie, preventívne a liečivo.
  Mesiac v Baranovi je prudká, netrpezlivá, popudlivá a impulzívna, prináša mnoho síl pre prácu, ale málo trpezlivosti, nehospodárnosť; preto sú vhodné rýchle a jednoduchšie práce.
  Precvičte si očné svaly, premasírujte oblasť hlavy.
  Predchádzajte bolestiam hlavy - pite veľa vody a vyhýbajte sa káve, čokoláde a cukru.

  Býk ovplyvňuje oblasť hrdla, mandle, chuť, čuch, činnosť štítnej žľazy, zátylok a plecia
  Mesiac v Býkovi prináša stabilitu, pokoj a priateľstvo.
  Vhodný čas pre prácu s drevom, nakupovanie, práca vyžadujúca silu.
  Chráňte sa pred prechladnutím a infekciou mandlí - pri nachladení účinne pomáha horúci čaj z lipy (potenie), taktiež je vhodný aj čaj zo šalvie (dezinfekčné účinky)  Masáž krku, dekoltu a šije je v týchto dňoch najúčinnejšia.

   

  Blíženci ovplyvňujú horné cesty dýchacie, priedušky, dýchanie, krk, ruky a ramená.
  Vysoko účinná je masáž, najmä hornej časti tela, končatín a prstov
  Mesiac v Blížencoch vnáša nepokoj a rozptýlenosť, vhodnejšie sú fyzicky nenáročné práce vyžadujúce len malú sústredenosť.

   

  Rak ovplyvňuje žalúdok, prsné žľazy, maternicu, žlčník, hruď, dvanáctorník a proces trávenia
  Mesiac v Rakovi uctieva rodinné tradície a kolektívne práce pre celú rodinu.
  Môžete byť náchylní k citovému kolísaniu, mali by ste sa naučiť odpúšťať a zabúdať,
  Mnoho záležitostí môžete chápať príliš osobne.
  Nevetráme periny, navlhli by.
  Pre odvod toxínov z tela sú dôležité tekutiny a ich dostatočné množstvo, preto je nutné v týchto dňoch zvýšiť ich príjem.
  Premasírujte si prsia a votrite do nich prírodný olej.

  Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh
  Mesiac v Levovi miluje oslavy, prepych, predvádzanie sa veľká výkonnosť pre uskutočňovanie veľmi náročných úloh.
  Dobre pôsobí aktívny pohyb, miernosť a striedmosť vo všetkom !

  Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo a celý proces trávenia
  Mesiac v Panne pestujte viac otvorenú tolerantnosť a akceptujte nedokonalosti života. Je vhodné pustiť sa do dlhodobého plánovania.
  Urobte si ľahkú masáž brucha - krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek si hlaďte brucho.

  Váhy ovplyvňujú boky, obličky, močový mechúr, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín
  Mesiac v vo Váhach medzi 3. a 5. hodinou výborne pracuje močový mechúr. Bude dôležité dodržiavať pitný režim a to aspoň 2 - 3 litre denne.
  Nohy v teple a pozor na prechladnutie, citlivé sú močové cesty, močový mechúr a tiež obličky.
  Práca vyžadujúca vkus a estetické cítenie; nevhodná väčšia fyzická námaha..
  citlivé obdobie pre cukrovkárov opatrne so soľou, nepresoľujeme si jedlo, zbytočne preťažujeme obličky a zvyšujeme krvný tlak

   

  Škorpión ovplyvňuje sexualitu, urolo-genitálny trakt, orgány malej panvy
  Mesiac v Škorpiónovi dostatok tekutín najmä pramenitej vody a bylinkových čajov napomáha prirodzenému vylučovaniu.
  V práci vyhovuje intenzívna samostatná činnosť je potrebné posilniť močový mechúr, preto veľa pite.
  Borievky a brusnicová šťava pôsobí preventívne proti baktériám v močových cestách.
  Na proces vylučovania tiež pôsobí odvar z ľanového semena nevetrajte periny, naberajú vlhkosť
  Zalievame izbové kvetiny

   

  Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a celkovú telesnú pohyblivosť
  Mesiac v Strelcovi v týchto dňoch by opatrnosť mala byť predovšetkým v oblasti dopravy, prílišné riskovanie by sa nemuselo vyplatiť.
  Ako činnosť sú vhodné práce náročné na pracovné postupy; plánovanie dovolenky a ciest
  Pečeňová a žlčníková kúra - 2x denne čaj z pestreca mariánskeho, odľahčená strava na uvoľnenie svalov a napätia výborne zapôsobí masáž v oblasti slabín a vnútornej strany stehien

  Kozorožec ovplyvňuje celú kostru, držanie tela, pohyb, kĺby, kolená, pokožku a zuby
  Mesiac v Kozorožcovi je preto vhodný na práce vyžadujúca presnosť; riešenie stavu financií; systematická a dôkladná, pomalá práca
  Na boľavý chrbát pomôže pravidelné cvičenie, vhodné sú aj teplé obklady na kolená
  Zbavujte sa chĺpkov a bradavíc

  Vodnár ovplyvňuje dolnú časť nôh - lýtka (pozor na kŕčové žily) a nervový systém
  Mesiac vo Vodnárovi má tendenciu k nepredvídateľným, rebéliám a prudkým zmenám
  Mesiac prechádzajúci znamením Vodnára prináša prekvapenia, ktoré vás môžu postretnúť na každom kroku.
  Dôležité bude zachovať si pokojnú a trpezlivú myseľ. Zachovajte pokoj a nadhľad.
  Relaxujte, je to skvelý čas na prechádzky, ale aj na prácu na záhrade
  Premasírovať nohy, predovšetkým lýtka a členky, pozor na kŕčové žily, odpočívajte s nohami vo zvýšenej polohe

   

  Ryby ovplyvňujú chodidlá, chôdzu a lymfatický systém
  Mesiac v Rybách, telu by prospela lymfatická masáž od chodidiel až po hlavu v týchto dňoch je vhodné dodržiavať pitný režim - podporíte tým očistu svojho tela od toxických látok
  Ryby sú znamením porozumenia, súladu, harmónie, empatie. Naslúchajte blízkym, starajte sa o nich
  zalievame izbové kvetiny

Denný horosokop


Zdroj : dennyhoroskop.sk

Copyright © 2016 / 2017 Numerologička.sk . All rights reserved | Design by Alandesign.eu